Hazai - 2024.2.3.

AZ MTK KÖNNYEDÉN LEGYŐZTE AZ ÚJPESTET, ANTONOV HÁROM GÓLPASSZT ADOTT

Az MTK–Újpest meccsel indult a labdarúgó NB I tavaszi szezonja, a nyitányon a kék-fehérek 3–0-ra megverték a lila-fehéreket.

NB I
18. FORDULÓ
MTK Budapest–Újpest FC 3–0 (Hej 20., Jurina 36., Kocsis G. 58.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 3525 néző. V: Erdős

Meccshangulat a Hidegkuti-stadionban – elsősorban az újpesti drukkerek miatt. A lila-fehérek megtöltötték a nekik kijelölt vendégszektort, és a szurkolásuktól megremegtek a falak, amikor a két csapat kivonult a pályára. Az tehát már az első pillanatban biztos volt, hogy a nézőkön semmi sem múlhat, pedig arról beszéltek a meccs előtt, hogy sérülés miatt Vincent Onovo, Kiss Tamás és Tajti Mátyás sem áll rendelkezésre, ráadásul több játékos is távozott a téli szünetben, viszont új nem érkezett a Megyeri útra, így kicsit „elvékonyodott” kerettel várta a vendéggárda az összecsapást.

S ha már a nézőkkel kezdtük: hazai oldalon is a szokottnál többen voltak, így tényleg jó légkörben indult a játék, és az előjelek alapján nem volt meglepő, hogy az MTK Budapest ragadta magához a kezdeményezést. A Horváth Dávid edzette együttes védelmét ezúttal is Kádár Tamás dirigálta, elöl Németh Krisztián mellett az új szerzemény, Marin Jurina is bekerült a kezdőbe, és a két csatárt öt középpályás próbálta támogatni. A Diósgyőrből szerződtetett támadó gyorsan felhívta magára a figyelmet, alig telt el negyedóra, amikor egyedül indult meg az újpesti kapu felé, Tim Hall szabálytalanul állította meg, és Erdős József sárga lappal büntette a védőt – a VAR-buszban is vizsgálták az esetet, de végül ott sem minősítették egyértelmű gólhelyzetnek a szituációt, így nem küldték le a pályáról a szabálytalankodó hátvédet. Ezt még megúszta az Újpest, ám öt perccel később már gólt szerzett a hazai alakulat, úgy, hogy éppen a korábbi újpesti, Nemanja Antonov szabadrúgását követően fejelte Hej Viktor a labdát Molnár Zsombor kapujába – ez volt tehát 2024 első gólja a magyar élvonalban.

Az Újpest, persze, próbált sebességet váltani, mezőnyfölényt kiharcolni, de a házigazda stabilan védekezett, és már a tizenhatoson belülre sem jutottak el a lila-fehérek. Félóra sem telt el, és az addig csapatát buzdító vendégtábor már a tulajdonos és a vezetőedző távozását követelte kórusban…

És ez a kórus, ha lehet, még erőteljesebben szólalt meg akkor, amikor Marin Jurina okos megoldást választva az újpesti kapuba fejelte a labdát – Nemanja Antonov a második gólpasszát jegyezte, és valóban szép akció futott végig a pályán, de úgy tűnt, mintha a vendégek ott sem lennének…

Az első félidő eseményeit nehezen dolgozták fel az újpesti szurkolók. Amikor a szünet után folytatódott a játék, a vendégszektor fele kiürült, és akik a helyükön maradtak, hangosan ollézva fogadták, ha a lila-fehérek bármelyik játékosa saját társához passzolt. Szörnyű volt ezt hallgatni, de meg lehetett érteni az újpesti drukkerek frusztrációját – a légiósokkal teletűzdelt csapat lélektelenül, és ami ugyanilyen kellemetlen, minősíthetetlenül gyengén futballozott. A házigazda persze élvezte, hogy jelentős előnyben játszhat, nem nagyon tapasztal ellenállást, és nem is kellett sokat várnia arra, hogy tovább gyarapodjon az előnye. Újabb Antonov-gólpassz következett, immár a harmadik, és a harmadik fejes gól – a levegőben nagyon megverte az MTK az Újpestet. Ezúttal Kocsis Gergő érkezett a kapu jobb oldalánál, a védő néhány napja az utolsó felkészülési mérkőzésen a Besztercebánya ellen is eredményes volt, és megőrizte jó formáját, ezúttal is góllal segítette csapatát.

Nebojsa Vignjevics cserélt, de nem változott jelentősen a mérkőzés képe. A kék-fehérek teljesen megnyugodtak, higgadtan tartották a labdát – és az eredményt. A meccs utolsó harmadában már semmi érdemleges nem történt, így a hazaiak meggyőző különbséggel legyőzték riválisukat. Tovább folytatódott az Újpest gyalázatos sorozata, az elmúlt nyolc bajnokiján mindössze egy pontot szerzett a csapat (Zalaegerszegen 1–1), ebben az időszakban a lilák négy gólt lőttek és huszonegyet kaptak. Nagy a baj a negyedik kerületben…