Serie A - 2024.2.10.

BÜNTETŐVEL ÉS ÖNGÓLLAL NYERT AZ EMPOLI SALERNÓBAN

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójának első mérkőzésén az Empoli a hajrában lőtt két gólnak köszönhetően nyert a Salernitana vendégeként.

A bajnokság utolsó helyén álló Salernitana az előző 11 mérkőzéséből csupán egyet nyert meg, és az Empoli ellen sem indult jól a találkozó. Alessandro Zanoli ugyanis a saját kapujába csúsztatott egy ártalmatlan beadást a 23. percben (öngól). A második félidő közepén egyenlítettek a salernóiak, Candreva beadására Son Weissman érkezett tökéletes ütemben és 11 méterről  a kapuba fejelt.

A Salernitana azonban nem tudta kibírni a végét, a csereként beálló M’Baye Niang előbb értékesített egy tizenegyest a 88. percben, majd a hosszabbításban a szintén csereként pályára lépő Matteo Cancellieri elé tálalt, aki beállította az 1–3-as végeredményt. Az Empoli a győzelemmel feljött a 15. helyre, míg a Salernitana maradt a tabella legalján.

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ
Salernitana–Empoli 1–3 (Weissman 69.,  ill. Zanoli 23. – öngól,  Niang 88. – 11-esből, Cancellieri 90+4.)