Premier League - 2024.2.22.

ELŐNYBEN VOLT A LUTON, DE A MÁSODIK FÉLIDŐBEN HENGERELT A LIVERPOOL, ÉS MEGERŐSÍTETTE VEZETŐ HELYÉT

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában a listavezető Liverpool a Luton Townt fogadta. A találkozó elején meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, amelyet az 56. percig meg is tartottak. Akkor azonban beindult a liverpooli henger, a hazaiak szórakoztató, gólerős játékot bemutatva 4–1-es győzelmet arattak.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
LIVERPOOL–LUTON 4–1 (0–1)
Liverpool, Anfiled. Vezette: Madley
LIVERPOOL: Kelleher – C. Bradley (A. Robertson, 68.), Quansah, Van Dijk, Joe Gomez – Mac Allister (McConnell, 89.), Endo, Gravenberch (B. Clark, 78.) – Elliott, Gakpo, Luis Díaz (Danns, 89.). Vezetőedző: Jürgen Klopp
LUTON: Kaminski – Mengi, Osho, A. Bell – Ogbene, Lokonga (Mpanzu, a szünetben), R. Barkley, Doughty (Kaboré, 75.) – C. Morris, T. Chong (J. Clark, 63.) – Woodrow (Townsend, 57.). Vezetőedző: Rob Edwards
Gólszerző: Van Dijk (56.), Gakpo (58.), Luis Díaz (71.), Elliott (90.), ill. Ogbene (12.)

2008 után rendeztek újra Liverpool–Luton mérkőzést az Anfielden. A két csapat akkor az FA-kupa legjobb 32 közé jutásáért játszott. A lutoni első mérkőzés 1–1-es döntetlennel ért véget, a liverpooli visszavágót azonban 5–0-ra nyerték meg a „vörösök”, igaz, abban az évben a Luton annyira rossz passzban volt, hogy a harmadik vonal utolsó helyén végzett. Talán akkor senki sem gondolt arra, hogy 16 év elteltével majd az élvonalban küzdenek egymással a felek.

Ráadásul meglepetésre Luton-góllal indult a szerdai találkozó, a 12. percben a Kelleherről felperdülő lövés után a hosszú saroknál üresen érkező Ogbene a kapu bal oldalába fejelt. A kapott gól egyáltalán nem zavarta meg a hazaiakat, akik végig kapujuk elé szegezték ellenfelüket. Az első félidőt azonban meglepetésre lehozta kapott gól és nagyobb Kaminski-védés nélkül a Luton.

A második félidőben azonban már a vendégek sem tudtak megálljt parancsolni a hazaiaknak. Az 56. percben Mac Allister szöglete után Van Dijk fejese jelentette az egyenlítő találatot, majd két perc elteltével már a vezető gólnak örülhetett a hazai publikum. Egy bedobás után ismét Mac Allister ívelt a kapu elé, ezúttal Gakpo érkezett, és közelről a léc alá fejelt. A 71. percben a végig agilisan játszó Díaz talált be, a kolumbiai Robertson passza után lőtt a jobb alsóba. A hajrában újra életjeleket mutatott a Luton, de szórványos lehetőségeiből nem tudott újabb gólt szerezni. A mérkőzést a 90. percben Elliott találata zárta le.

Hiába hiányzott Szoboszlai, Szalah, Núnez és Jota is a liverpooli gárdából, ez a játékon egyáltalán nem érződött. A „vörösök” győzelmükkel megerősítették vezető helyüket a tabellán, a Luton maradt kieső helyen, bár nem is volt valószínű, hogy ma mozdul el onnan. 4–1