Premier League - 2024.2.6.

FODEN TRIPLÁZOTT, A MANCHESTER CITY HÁTRÁNYBÓL FORDÍTVA VERTE MEG A BRENTFORDOT

A Manchester City 3–1-re győzött a Brentford otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának záró mérkőzésén.

A várakozásoknak megfelelően manchesteri dominanciával indult a meccs, a 21. percben viszont a „méhek” hívei ünnepelhettek. Flekken kapus hosszú kirúgását a vendégvédelem hagyta lepattanni, az elsőként feleszmélő Neal Maupay pedig előbb elcsípte a labdát, majd a kifutó Ederson mellett a jobb alsó sarokba gurított. 1–0

A Brentford gólpasszt adó kapusa három perccel később már a hagyományos szerepében alkotott maradandót: először Haaland ziccerét védte lábbal, majd kitornázta az előrehúzódó Gvardiol átlövését is. A gól tehát nem változtatta meg a mérkőzés képét, de a hazaiak holland kapusa szenzációs formában védett, viszont a szünet előtt ő sem tudott segíteni: egy beívelt labdát a menten igyekvő Pinnock Phil Foden elé fejelt, aki köszönte szépen, és kiegyenlített. 1–1

Tíz perc sem telt el a második félidőből, amikor már a fordítást ünnepelhette a vendégtábor: De Bruyne remekül találta meg az őrizetlenül hagyott Fodent, aki különösebb gond nélkül fejelt a hálóba. 1–2

A 70. percben a mesterhármast is kipipálta a 23 éves angol támadó, miután higgadtan fejezett be egy gyors akciót, beállítva a végeredményt. 1–3

A Manchester City ezzel a sikerre két pontra feljött a listavezető Liverpool mögé úgy, hogy eggyel kevesebb mérkőzést játszott Jürgen Klopp gárdájánál.