Serie A - 2024.2.27.

FORDÍTOTT, ÉS MEGVERTE A LAZIÓT A FIORENTINA

A Fiorentina hazai pályán 2–1-re nyert a Lazio ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójának hétfő este rendezett záró mérkőzésén.

A mérkőzést sokkal magabiztosabban kezdte a Fiorentina, a félidő vége előtt mégis a Laziónak sikerült előnyt szereznie. A 45. percben szép támadás végén Luis Alberto elé került a labda, amelyet a spanyol játékos a bal alsóba juttatott.

A folytatásban nyolc percen belül fordított a firenzei alakulat. A 61. percben Michael Kayode góljával egyenlítettek a „violák”, akik még kihagytak egy tizenegyest, de a 69. percben Giacomo Bonaventura révén mégis megszerezték a vezetést. A római csapat a hajrában nem tudott veszélyes helyzetet teremteni – maradt a 2–1, amivel a Fiorentina megelőzte a Laziót a tabellán.

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ, hétfői mérkőzések
Fiorentina–Lazio 2–1 (Kayode 61., Bonaventura 69., ill. L. Alberto 45.)
Roma–Torino 3–2 (Dybala 42., 58., 69. – az elsőt 11-esből, ill. D. Zapata 44., Huijsen 89. – öngól)