Serie A - 2024.2.23.

HIÁBA A SOK HELYZET ÉS AZ EMBERELŐNY, KIKAPOTT A TORINO A LAZIÓTÓL

A Lazio 2–0-ra verte idegenben a Torinót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójának nyitómeccsén.

Az első játékrészben egyértelműen a Torino uralta a pályát, a Laziónak szinte semmilyen beleszólása nem volt a játék alakulásába. A hazaiak viszont még annak ellenére sem tudták megszerezni a vezetést, hogy összesen 13-szor tüzeltek kapura.

A fordulás után pedig a sok kimaradt lehetőségnek meg is lett a böjtje. Az 51. percben ugyanis – szinte a semmiből – a rómaiak jutottak előnyhöz, miután Mattéo Guendouzi használt ki egy gyönyörűen hozzá passzolt labdát a kapu előtt. A gól nagy lendületet adott a vendégeknek, így hamar érkezett is a második találat. Danilo Cataldi az 57. percben lőtt csodálatos kapufás gólt, azaz növelni tudta a különbséget a Lazio. A 79. percben emberelőnybe került a Torino Mario Gila kiállítása után, viszont ez sem javított a hazaiak helyzetkihasználásán – maradt a 0–2