Bundesliga - 2024.2.7.

NÉMET KUPA: KÉTSZER IS VEZETETT A STUTTGART, MÉGIS KIESETT A LEVERKUSEN ELLEN

A Bayer Leverkusen 3–2-re legyőzte a VfB Stuttgartot a labdarúgó Német Kupa negyeddöntőjében.

Remek meccset játszott egymással a Bundesligában éllovas Leverkusen a harmadik helyen loholó Stuttgarttal. A svábok egy szöglet után hamar vezetést szereztek, majd attól sem hátráltak meg, hogy az 50. percben Robert Andrich káprázatos, távoli gólt lőtt kapujuk bal felső sarkába. Egy leverkuseni ügyetlenkedést követően az 58. percben labdát szerzett a tizenhatosnál a Stuttgart, majd Chris Führich kilőtte a jobb felsőt.

Egy ziccer nyomán a második félidő felénél járva ismét egyenlített a gyógyszergyári csapat, amelyet a rendes játékidő vége előtt nem sokkal, Jonathan Tah fejese küldött a Német Kupa elődöntőjébe.

NÉMET KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Bayer Leverkusen–VfB Stuttgart 3–2 (Andrich 50., Adli 66., Tah 90., ill. Anton 11., Führich 58.)
Szerda
20.45: Saarbrücken (III.)–Borussia Mönchengladbach

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Január 30.
St. Pauli (II.)–Fortuna Düsseldorf (II.) 2–2 (Hartel 60. – 11-esből, Boukhalfa 120+1., ill. Vermeij 38. – 11-esből, Tanaka 99.) – 11-esekkel 3–4
Január 31.
Hertha BSC (II.)–Kaiserslautern (II.) 1–3 (Reese 90+1., ill. J. Elvedi 5., Tachie 38., Kaloc 69.)

Az elődöntő április 2-án és 3-án lesz, a döntőt május 25-én játsszák Berlinben.