Liga BBVA - 2024.2.3.

ÖRÖMFOCI BILBAÓBAN, AZ ATHLETIC ÁTGÁZOLT A MALLORCÁN

Az Athletic Bilbao fölényes győzelmet aratott a Mallorca ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

Gólszépségversenyt rendezett az Athletic Bilbao péntek este a San Mamésben: a baszk alakulat a Mallorca elleni találkozó 3. percében már a vezetést ünnepelhette, miután Yuri Berchiche egy Zlatan Ibrahimovicot idéző mozdulattal a kapuba terelte Nico Williams szabadrúgását. 1–0

Tizenhárom perccel később egy még ennél is szebb találatnak örülhetett a piros-fehér tábor: a fiatalabbik Williams fivér szögletét Guruzeta pörgette sarokkal az első gólt jegyző Yuri elé, aki ezúttal állítgatás nélkül belsőzött a jobb felső sarokba. 2–0

A második félidő derekán Gorka Guruzeta egy sakk-mattra kijátszott akció végén értékesített egy ziccert, eldöntve a lényegi kérdéseket. 3–0

Néhány perccel később az addig remekül játszó Nico Williamset sérülés miatt le kellett cserélni (majd később a bátyját, Inakit is), a helyére beálló Iker Muniain pedig egy jól helyezett lövéssel a mérkőzés legvégén feltette a pontot az i-re. 4–0

A BL-szereplésről álmodozó baszk együttes így tapad az élbolyra, de a Williams fivérek sérülése aggodalomra adhat okot a klub háza táján.