Liga BBVA - 2024.2.10.

WILLIAN JOSÉ ÉS FORNALS IS BETALÁLT, A BETIS KÖNNYEDÉN NYERT CÁDIZBAN

A Real Betis 2–0-s győzelmet aratott a Cádiz vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójának nyitányán.

Mindössze hat percig kellett várni a meccs első góljára, Johnny egy szemfüles labdaszerzést követően Willian José elé tálalt, aki takarásból tüzelt a kapu bal oldalába. 0–1

A Cádiz a kapott gól után ugyan próbálkozott, de nem tudott komoly veszélyt teremteni a vendégek kapuja előtt. A szünet utáni első másodpercekben ismét betalált a Betis, ezúttal Pablo Fornals tekert szép mozdulattal a jobb alsó sarokba. 0–2

A meccs utolsó harmadában már minden mindegy alapon – igaz, így is elég erőtlenül – támadott a Cádiz, s ki is dolgozott néhány komolyabb gólhelyzetet (ezek többnyire Robert Navarro nevéhez fűződtek), de a szépítés se jött össze a sárga-kék együttesnek. Manuel Pellegrini csapata a megszerzett három ponttal ideiglenesen feljött a 6. helyre, s amennyiben a Real Sociedad vereséget szenved Pamplonában, meg is tartja a pozíciót.