Bundesliga - 2024.2.18.

XAVI SIMONS VEZETTE GYŐZELEMRE AZ RB LEIPZIGET A GLADBACH ELLEN

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 2–0-ra legyőzte a Borussia Mönchengladbachot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójában.

Kevesebb mint negyedórát kellett várni a gólra Lipcsében: a 14. percben Xavi Simons estében lőtt 16 méterről szépségdíjas gólt Nicolas kapujába . A 20 éves holland középpályás a második félidőben is megvillant, ezúttal a leshatárról induló Lois Opendának adott forintos labdát, s a belga csatár ziccerben átemelte az egyébként remekül védő mönchengladbachi kapust.

Lipcsei oldalon mindkét magyar légiós végigjátszotta a mérkőzést, a Willi Orbán vezette védelmet dicséri, hogy Gulácsi Péternek egyszer sem kellett védenie, noha a „csikók” 15 alkalommal lőttek kapura. Győzelmével a lipcsei együttes egy pontra megközelítette a negyedik helyen tanyázó Borussia Dortmundot. 2–0

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach 2–0 (Simons 14., Openda 57.)
KORÁBBAN
Darmstadt–VfB Stuttgart 1–2 (Seydel 90+5., ill. Guirassy 14., Dahoud 90+2.)
Kiállítva: Stenzel (90+22., Stuttgart)
Heidenheim–Bayer Leverkusen 1–2 (Kleindienst 86., ill. Frimpong 45+2., Adli 81.)
Hoffenheim–Union Berlin 0–1 (Aaronson 84.)
Kiállítva: N’Soki (45+3.), ill. Volland (45+6.)
Mainz–Augsburg 1–0 (Van den Berg 43.)
Kiállítva: Pedersen (90+12., Augsburg)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 1–1 (Gerhardt 63., ill. Füllkrug 8.)