EKL - 2024.3.15.

210 PERC GÓL NÉLKÜL, BOLLÁÉK BÚCSÚZTAK A NYOLCADDÖNTŐBEN

A labdarúgó Európa-konferencialiga nyolcaddöntőjének visszavágóján Bolla Bendegúz csapata, a Servette tizenegyespárbajban búcsúzott a Viktoria Plzen ellen. A PAOK 5–1-re nyert a Dinamo Zagreb ellen, így összesítésben két góllal jobbnak bizonyult a horvát csapatnál. A Fiorentina csak 1–1-re végzett a Maccabi Haifával, de ez is elég volt a negyeddöntőbe jutáshoz.

Bolla kezdőként 80 percig játszott a Servette-ben, de nem tudott segíteni a csapatán. Az első meccshez hasonlóan a második 90 perc sem hozott egyetlen találatot sem, továbbá a kétszer 15 perces hosszabbítás során is érintetlen maradt mindkét háló. A tizenegyesek során a csehek háromszor is betaláltak, míg a genfiek hármat is elhibáztak. Így a Viktoria jutott a legjobb nyolc közé.

A legutoljára véget érő párharcban csodát tett az Olympiakosz a Maccabi Tel-Aviv ellen Topolyán. Az első, görögországi meccsen az izraeli csapat nagy meglepetésre 4–1-re nyert, de a görögök hosszabbításra mentették a találkozót. Majd a ráadásban további két góllal a továbbjutást is eldöntötték a maguk javára.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
Fenerbahce (török)–Union Saint-Gilloise (belga) 0–1 (Rasmussen 68.)
Továbbjutott: a Fenerbahce 3–1-es összesítéssel.

PAOK (görög)–Dinamo Zagreb (horvát) 5–1 (Baba Rahman 27., Sucic 33. – öngól, Brandon 42., Kulierakisz 72., A. Zsivkovics 88. – 11-esből, ill. Hoxha 49.)
Továbbjutott: a PAOK 5–3-as összesítéssel.

Fiorentina (olasz)–Maccabi Haifa (izraeli) 1–1 (Barák 59., ill. Khalaili 88.)
Továbbjutott: a Fiorentina 5–4-es összesítéssel.

Viktoria Plzen (cseh)–Servette (svájci) 0–0 – 11-esekkel: 3–1
Továbbjutott: a Plzen 0–0-s összesítéssel, 11-esekkel.

Lille (francia)–Sturm Graz (osztrák) 1–1 (Tiago Santos 43., ill. Biereth 45+1.)
Továbbjutott: a Lille 4–1-es összesítéssel.

FC Bruges (belga)–Molde (norvég) 3–0 (Skov Olsen 45+1., 48., Skóras 70.)
Továbbjutott: az FC Bruges 4–2-es összesítéssel.

Aston Villa (angol)–Ajax (holland) 4–0 (Watkins 25., Bailey 60, Duran 75., Diaby 81.)
Kiállítva: Mannsverk (66., Ajax)
Továbbjutott: az Aston Villa 4–0-s összesítéssel.

Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Olympiakosz (görög) 1–6 (Zahavi 57. – 11-esből, ill., Podence 10., Fortunisz 36., el-Kaabi 45+3., 65., Jovetics 93., al-Arabi 103.)
Továbbjutott: az Olympiakosz 7–5-ös öszesítéssel.