Liga BBVA - 2024.3.11.

KÉT ÖNGÓL IS VOLT – A REAL MADRID KÖNNYED GYŐZELMET ARATOTT

A Real Madrid hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Celta Vigót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Ahogyan az várható, a Real Madrid végig nagy fölényben volt a Celta Vigo ellen. A királyi csapat az első játékrészben a 12 kísérletéből nyolcszor is eltalálta a kaput, ezek közül Vinícius Júnior próbálkozása került a kapuba a 21. percben (1–0).

A brazilnak egyébként volt egy hasonló jelenete, mint hétközben Willi Orbánnal szemben a Bajnokok Ligájában: ezúttal is hamar felkapta a vizet, ellökte ellenfelét, és most is megúszta egy sárga lappal.

A szünet után is feljegyezhettünk jó néhány hazai gólhelyzetet, de az újabb Real-gólra a 79. percig kellett várni. Ekkor Luka Modric szögletét Antonio Rüdiger fejelte rá, a kapufáról visszappatanó labda végül a vendégek kapusáról, Vicente Guaitáról került a labda, így öngólként kerül a jegyzőkönyvbe (2–0).

A 88. percig egy újabb öngólt szerzett a Celta, ezúttal Carlos Domínguez volt peches (3–0).

A 94. percre is maradt egy találat, a 19 éves Arda Güler először volt eredményes a klub színeiben (4–0).

Győzelmével a Real Madrid hét ponttal megelőzi a Gironát az élen és nyolccal van az FC Barcelona előtt.

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ
Real Madrid–Celta Vigo 4–0 (Vinícius Júnior 21., Guaita 79. – öngól, Carlos Domínguez 88. – öngól, Güler 90+4.)