Premier League - 2024.3.17.

KÉT SZERENCSÉS GÓLLAL JUTOTT BE AZ FA-KUPA ELŐDÖNTŐJÉBE A MANCHESTER CITY

Bernardo Silva duplájának köszönhetően a címvédő Manchester City 2–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet, ezzel bejutott az angol FA-kupa elődöntőjébe.

Kevin De Bruyne nélkül lépett pályára a Manchester City a Newcastle United ellen. Pep Guardiola csapata így is korán vezetést szerzett, miután Bernardo Silva lövése nyomán a labda Dan Burn lábán megpattanva a kapuban kötött ki a 13. percben.

Fél óra játék után már két gól volt a manchesteriek előnye. Ismét Bernardo Silva lőtt kapura, a lövésbe ismét beleért egy Newcastle-játékos, Martin Dúbravka tehetetlennek bizonyult.

A Newcastle a kétgólos hátrány ellenére sem tudott támadásokat építeni, ellenben a City egymás után dolgozta ki a helyzeteket. Az első félidőben Rúben Diás fejese, majd a második játékrészben Erling Haaland lövése és Jérémy Doku ziccere is mellé ment. A helyzetek ellenére több gól már nem született, a címvédő Manchester City két szerencsés gólt szerzett, de megérdemelten jutott tovább a legjobb négy közé. 2–0

ANGOL FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Manchester City–Newcastle United 2–0 (B. Silva 13., 31.)
KORÁBBAN
Wolverhampton–Coventry (II.) 2–3 (Ait-Nouri 84., Bueno 88., ill. Simms 53., 90+7., H. Wright 90+10.)