Hazai - 2024.3.1.

KÖNYVES A HOSSZABBÍTÁSBAN DÖNTÖTT, ÚJPESTEN JUTOTT BE A LEGJOBB 8 KÖZÉ A PAKS A MAGYAR KUPÁBAN

A labdarúgó Mol Magyar Kupa nyolcaddöntőjének utolsó mérkőzésén az Újpest a Paksot fogadta. Skribek révén a Paks szerzett vezetést az első félidőben, de a második félidő legelején a hazaiak gyorsan egalizálni tudtak. A rendes játékidő utolsó percében eldönthették volna a meccset a vendégek, de Mezei büntetőjét Banai kivédte. A 2×15 perces hosszabbítás során mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, ezek közül a Paks tudott értékesíteni egyet, és bár emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, 2–1-es győzelmével továbbjutásnak örülhetett.

MOL MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
ÚJPEST FC–PAKSI FC 1–2 (0–1, 1–1, 1–1) – hosszabbítás után
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2389 néző. Vezette: Bognár Tamás (Kóbor Péter, Bornemissza Norbert)
ÚJPEST: Banai D. – Doka (Kiss T., 64.), Pauljevics, Keita, Jevtoszki, Geiger (Kovács D., 73.) – Mack (Tajti M., 64.), Radosevics, Ljujics (Mörschel, a szünetben) – Ambrose (Csoboth, 95.), Sasere (Koburi, a szünetben). Asszisztensedző: Víg Péter
PAKS: Simon B. – Kinyik, Vas G. (Szabó J., 53.), Lenzsér – Kovács K., Papp K. (Windecker, 53.), Haraszti Zs. (Böde, 78.), Kocsis B. (Osváth, 109.), Balogh B. – Hahn (Könyves, 96.), Skribek (Mezei Sz., 53.). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Radosevics (47.), ill. Skribek (21.), Könyves (110.)
Kiállítva: Könyves (114.)