Bundesliga - 2024.3.4.

MEGINT BEIER DUPLÁJÁVAL TUDOTT NYERNI A HOFFENHEIM

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának záró meccsén a Hoffenheim hazai pályán 2–1-re győzött a Werder Bremen ellen.

A Bundesliga 24. fordulójának utolsó meccsén két 30 pontos csapat találkozott egymással. Az eggyel jobb gólkülönbsége révén 7. Hoffenheim fogadta a 8. Werder Brement, és a hazaiak már a 8. percben megszerezték a vezetést. Jobb oldali szöglet után Maximilian Beier kapásból, kilenc méterről lőtt a kapuba, ez volt a 11. bajnoki gólja ebben az idényben, növelve előnyét a házi góllövőlista élén (Andrej Kramaric a második 8 góllal). 1–0

A szünet előtt aztán meglett az idénybeli 12. Beier-gól is a bajnokságban, a csatár ezúttal laposan lőtt az alsó sarokba. Ez volt a második duplája ebben az idényben, az elsőt éppen az előző fordulóban, a Dortmund elleni 3–2-es győzelem alkalmával érte el. 2–0

A Hoffenheim a 73. percben emberhátrányba került, miután Marius Bülter megkapta második sárga lapját is. A hajrában a Werder átvette a kezdeményezést, és a hétperces hosszabbítás elején Skelly Alvero közeli góljával szépített. 2–1

Újabb gól azonban már nem született, a Hoffenheim így nyolc nyeretlen bajnoki után egymás után másodszor győzött. Ugyanakkor Bülter kiállítása és ebből következő eltiltása mellett rossz hír a hazaiak számára az is, hogy Dennis Geigert sérülés miatt le kellett cserélni a második félidőben.