Bundesliga - 2024.3.18.

SALLAIÉK SEM TUDTÁK MEGÁLLÍTANI A LEVERKUSENT

A Bayer Leverkusen 3–2-re megverte a Freiburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójának vasárnapi összecsapásán. Xabi Alonso csapata ezzel továbbra is megállíthatatlan a bajnokságban, és már 38 veretlenül megvívott tétmeccsnél jár az idényben. Az esti meccsen a Borussia Dortmund a hajrában fordított, és 3–1-re legyőzte a Frankfurtot.

A hét közben mindkét csapatnak nemzetközi kötelezettsége volt, a Leverkusen az Európa-ligában drámai meccsen harcolta ki a továbbjutást a Qarabag ellen, a Freiburg viszont nagy pofonba szaladt bele a West Ham United vendégeként. Vagyis ezek alapján is minden Xabi Alonso csapata mellett szólt, és ha nehezen is, de végül most is hozta a kötelezőt a gyógyszergyári alakulat.

A Freiburgnál a kezdőcsapatban kapott helyet Sallai Roland, ám a magyar válogatott játékos ezúttal nem tudott eredményes lenni, a 62. percben pedig lecserélte edzője. A csapat másik magyar játékosa, Szalai Attila ezúttal nem kapott helyet a meccskeretben.

A Leverkusen a 2. percben Florian Wirtz révén szerzett vezetést, de erre a gólra hamar válaszolt a Freiburg, a 10. percben Doan Ricu egyenlített. A vendégek még a szünet előtt visszavették a vezetést, majd az 53. percben a Qarabag elleni meccs hőse, Patrik Schick is betalált, így két góllal meglépett a Leverkusen.

A házigazda azonban nem adta fel, a 79. percben a három perce beküldött Yannik Keitel gólja ismét szorossá tette a találkozót, viszont ennél többre már nem futotta a hazaiak erejéből, noha a hajrában nagy nyomás nehezedett a Leverkusen kapujára. 2–3

Újabb sikerének köszönhetően a Leverkusen továbbra is fölényesen vezeti a Bundesligát, a Freiburg maradt a 9. helyen.

A Dortmund a hajrában gyűrte le a Frankfurtot

Borussia Dortmundnak meggyűlt a baja az Eintracht Frankfurttal, amely a 13. percben Mario Götze góljával megszerezte a vezetést a Signal Iduna Parkban. A kapott gól után magasabb sebességi fokozatra váltott a PSV elleni hétközi Bajnokok Ligája-meccs miatt kissé fáradtan futballozó Dortmund, és ennek meglett az eredménye. A 33. percben Karim Adeyemi kiegyenlített, majd a második félidő hajrájában megtörte riválisa ellenállását a házigazda. Erre egészen a 81. percig kellett várni, amikor az előrehúzódó veterán védő, Mats Hummels előnyhöz juttatta csapatát. A 93. percben Emre Can tizenegyesből biztosította be csapata győzelmét, aminek köszönhetően a BVB visszafoglalta a negyedik helyet a tabellán a Lipcsétől, míg a Frankfurt továbbra is a hatodik. 3–1

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Freiburg–Bayer Leverkusen 2–3 (Doan 10., Keitel 79., ill. Wirtz 2., Hlozek 40., Schick 53.)
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 3–1 (Adeyemi 33., Hummels 81., Can 90+3. – 11-esből, ill. M. Götze 13.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Hoffenheim–VfB Stuttgart 0–3 (Millot 16., Guirassy 45+1., Leweling 68.)
Darmstadt–Bayern München 2–5 (Skarke 28., Vilhelmsson 90+5., ill. Musiala 36., 64., Kane 45+1., Gnabry 74., Tel 90+3.)
Heidenheim–Mönchengladbach 1–1 (Dinkci 66., ill. Hack 9.)
Mainz–Bochum 2–0 (Burkardt 45+3., 71. – az elsőt 11-esből)
Union Berlin–Werder Bremen 2–1 (Vertessen 50., Aaronson 52., ill. Weiser 63.)
Wolfsburg–Augsburg 1–3 (Wimmer 9., ill. Maier 45+2., Jakic 61., 79.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
1. FC Köln–RB Leipzig 1–5 (Adamjan 18., ill. Simons 15., Openda 63., 67.,  A. Haidara 70., Poulsen 82.)