Serie A - 2024.3.5.

SIMÁNAK INDULT, SZOROS LETT A VÉGE – AZ INTER EGY GÓLLAL LEGYŐZTE A GENOÁT

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójának utolsó találkozóján az Internazionale hazai pályán 2–1-re legyőzte a Genoát.

Az Inter elleni utóbbi két bajnokiján egyaránt pontot rabolt a Genoa, és az első fél órát ki is bírták a vendégek, noha Federico Dimarco és Nicolo Barella előtt is adódott lehetőség.

A 30. percben Alexis Sánchez kiugratta Kristjan Asllanit, aki átvétel nélkül a léc alá bombázott. Nem kellett sokat várni a következő Inter-gólra sem, nyolc perccel később Alexis Sánchez – a gólpassza után ezúttal – maga talált be tizenegyesből. 2–0

A második félidőben Johan Vásquez pattogó átlövésével szépített a Genoa. Sőt, bő tíz perccel később az egyenlítés is összejött a vendégeknek, Vitinha gólját azonban les miatt érvénytelenítette a játékvezető, így maradt a 2–1.

Az Inter mind a 12 idei tétmérkőzését megnyerte, győzelmével már 15 ponttal vezet a Juventus előtt.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Internazionale–Genoa 2–1 (Asllani 30., A. Sánchez 38. – 11-esből, ill. J. Vásquez 54.)