Serie A - 2024.3.12.

TOVÁBB SZENVED A LAZIO, AZ UDINESE IS NYERT RÓMÁBAN

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának utolsó mérkőzésén az Udinese 2–1-re nyert a Lazio vendégeként.

A gól nélküli első féldiőt követően felpörögtek az események a második játékrész elején. Előbb a 47. percben Lorenzo Lucca tette bele a lábát Hassane Kamara beadásába. Két percre rá jött a Lazio válasza, Lautaro Giannetti szerencsétlenül a saját kapujába juttatta a labdát.

Itt azonban még nem volt vége, újabb két perc után ismét az Udinesénél volt az előny. Florian Thauvin gurította le a labdát az érkező Oier Zarraga elé, aki kapásból a bal alsó sarokba talált. 1–2

A Lazio hiába próbálkozott ezután és játszott veszélyesebben a vendégeknél, a gólszerzés nem jött össze. Az Udinese mindent megtett a vezetés megtartásáért, csak a második félidőben hat sárga lapot kaptak labdarúgói, Nehuén Pérezt pedig ki is állította a játékvezető a ráadásban. A Lazio a legutóbbi hat tétmérkőzéséből ötöt elvesztett.