Liga BBVA - 2024.4.1.

A REAL SOCIEDAD ELVITTE A HÁROM PONTOT AZ ALAVÉS OTTHONÁBÓL

A Real Sociedad 1–0-ra nyert az Alavés otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén.

A Real Sociedad volt a mérkőzés esélyese, és az első félidőben több helyzetet is alakított ki, ám sem a vendégek, sem az Alavés játékosai nem tudták eltalálni a kaput.

Az 59. percben aztán Jon Pacheco révén előnybe került a basz gárda, a 23 éves belső védő egy szöglet után fejjel volt eredményes. A saját nevelésű játékosnak ez volt az első gólja a Real Sociedad színeiben (0–1).

Újabb gól már nem született, így a vendégek egymás után a harmadik bajnokijukat nyerték meg.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ
Alavés–Real Sociedad 0–1 (J. Pacheco 59.)
Később
21.00: Real Madrid–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Korábban
Celta Vigo–Rayo Vallecano 0–0
Girona–Real Betis 3–2 (Dovbik 36., 65. – az elsőt 11-esből, Stuani 90+2., ill. José 45+4., 76.)