Bajnokok Ligája - 2024.4.11.

Majdnem elszórakozta a végét az Atlético, de egy góllal így is nyert a Dortmund ellen

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében az Atlético Madrid a német Borussia Dortmundot fogadta, és az első félidőben remek játékkal kétgólos előnyt szerzett. És ezt még növelhette is volna, de inkább ráült az eredményre, így a vendégek előbb szépítettek, majd a legvégén ki is egyenlíthettek volna (2–1). Ezek után izgalmas visszavágó várható Németországban.BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Atlético Madrid (spanyol)–Borussia Dortmund (német) 2–1 (2–0)
Madrid, Metropolitano Stadion, 68 641 néző. Vezette: Guida (olasz)
ATLÉTICO: Oblak – Witsel (Szavics, 90+1.), Giménez, Azpilicueta – Molina (Saúl, 90+1.), M. Llorente, Koke, De Paul (Correa, 80.), Lino (Riquelme, 90+1.) – Morata (Barrios, 63.), Griezmann. Vezetőedző: Diego Simeone
DORTMUND: Kobel – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer (Reus, 84.), Can (Özcan, 84.) – Sanco, F. Nmecha (Brandt, a szünetben), Adeyemi (Bynoe-Gittens, 73.) – Füllkrug (Haller, 60.). Vezetőedző: Edin Terzic
Gólszerző: De Paul (4.), Lino (30.), ill. Haller (81.)