Serie A - 2024.5.6.

a Milan nem bírt a Genoával

Az AC Milan odahaza 3–3-as döntetlenre végzett a Genoával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójának vasárnapi játéknapján.
Jó kis mérkőzést láthattunk! Korán, már az 5. percben vezetést szerzett a Genoa, Mateo Retegui büntetőből volt eredményes (0–1).

A Milannak több helyzete is volt, a rendes játékidő utolsó percében pedig Alessandro Florenzi révén összejött az egyenlítés (1–1).

A szünet után nem sokkal ismét előnybe kerültek a vendégek, ezúttal Caleb Ekuban bólintott a kapuba (1–2). VIDEÓ ITT!

A 69. percben Olivier Giroud került szembe a kapussal, de egy kicsit elflegmázta a ziccert, rosszul pörgetett alá a labdának. A Milan azonban maradt lendületben, nem sokkal később Matteo Gabbia szöglet után fejjel egalizált (2–2).

Három perccel később a korábban nagyot hibázó Giroud kapásból előnybe juttatta csapatát (3–2).

Amikor már azt gondoltuk volna, innentől a Milan győzelme nem kérdéses, egy furcsa góllal egyenlített a Genoa, a labda Reteguiról pattant a kapuba (3–3).

Döntetlen lett a vége, így a Milan már hat tétmérkőzés óta nyeretlen.

OLASZ SERIE A
35. FORDULÓ
Milan–Genoa 3–3 (Florenzi 45., Gabbia 72., Giroud 75., ill. Retegui 5., 87. – az elsőt 11-esből, Ekuban 48.)
Korábban
Empoli–Frosinone 0–0
Hellas Verona–Fiorentina 2–1 (D. Lazovics 13. – 11-esből, Noslin 59., ill. Castrovilli 42.)
Cagliari–Lecce 1–1 (Mina 26., ill. Krstovic 84.)
Kiállítva: Gaetano (Cagliari, 44.)